Blog
jak powstaje granit

Granit na parapety. Dlaczego warto?

Granit to materiał doskonale nadający się do prac wykończeniowych. Równie świetnie granit sprawdza się na parapety, co wynika z wielu jego właściwości, nie tylko solidnego wykonania. Dlaczego warto się na niego zdecydować? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji.

Spis Treści:

  1. Zastosowanie granitu na parapety
  2. Dlaczego wybrać parapety granitowe?
  3. Granit strzegomski na parapety i jego przewaga nad innymi materiałami

Zastosowanie granitu na parapety

Odpowiednie wykończenie okien, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, to klucz do ich estetycznego wyglądu. Pomagają w tym także parapety, które są umieszczane przy stolarce, stanowiąc jednocześnie jej obramowanie. Granit na parapety doskonale sprawdza się do tego celu, przede wszystkim ze względu na swój wygląd.

Kupując często drogą stolarkę z rozważnie wybranym kolorem chcemy, aby całość doskonale się prezentowała. Płyty granitowe zdecydowanie pomagają w tym zakresie, jest to bowiem kamień naturalny o wielu zastosowaniach. O tym, jakie zastosowanie ma granit pisaliśmy już niejednokrotnie, choć wciąż nie wszyscy wiedzą, że doskonale sprawdza się także w formie parapetów zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Granit strzegomski

Dlaczego wybrać parapety granitowe?

Pod oknem panuje zróżnicowana temperatura. Latem miejsce to bardzo się nagrzewa, zimą zaś temperatury przy oknie mogą spadać do bardzo niskiego poziomu. Naturalny kamień, jakim jest granit doskonale radzi sobie w takich warunkach, nie niszczeje bowiem pod ich wpływem (nie pęka i nie płowieje).

Warto wspomnieć też o wytrzymałości granitu na parapety. Kamień ten jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i strukturalne, które mogłyby naruszyć jego wygląd. Nic dziwnego – używany jest również w przypadku nagrobków, schodów oraz innych, zewnętrznych prac wykończeniowych, co najlepiej podkreśla jego solidne wykonanie, na którym zależy inwestorom.

Nie można zapomnieć też o wyglądzie. Granit jest piękny, przez co doskonale nadaje się do wykończenia wnętrz. Co istotne, można zastosować go zarówno w pomieszczeniach urządzonych klasycznie, jak i nowoczesnych. Każda dobra kopalnia granitu oferuje go bowiem w wielu różnych kolorach i odcieniach, co gwarantuje bardzo duży wybór. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie dostawcę granitu wybierzemy, ponieważ nie każda firma ma tak szeroki asortyment produktowy pod tym względem.

Granit strzegomski na parapety i jego przewaga nad innymi materiałami

Granit strzegomski na parapety to także doskonały wybór, który zapewniamy naszym klientom. Dlaczego jeszcze warto się na niego zdecydować, kosztem innych materiałów?

Tutaj warto wspomnieć zwłaszcza w kontekście parapetów zewnętrznych, które muszą być odporne na warunki zewnętrze. Granit świetnie sprawdza się do tego celu, cechuje się bowiem niską nasiąkliwością, a także nie pęka w przypadku przymrozków. Nie płowieje również pod wpływem promieni UV, co oznacza, że nie traci w szybkim tempie swojego koloru tak, jak ma to miejsce np. w przypadku PCV.

Jego przewagą jest dodatkowo stosunkowo łatwa obróbka. Oznacza to, że można dopasować go w idealny sposób do szerokości okna i tym samym dobrze wpasować w lukę pod stolarką. Oczywiście duże znaczenie będzie miał prawidłowy montaż parapetów z granitu tak, aby odpowiednio je osadzić. Aby to zrobić, najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, którzy wykonają takie zlecenie w sposób solidny i dokładny.

granit parapety

Parapety z granitu – dlaczego więc warto?

Granit na parapety to jak widać z wielu powodów doskonały wybór. Przemawia za tym przede wszystkim jego wytrzymałość, ale również naturalne piękno, które jest niepodrabialne. Świetnie sprawdza się także granit strzegomski na parapety. Doskonale nadaje się do obróbki, dzięki czemu wypolerowane powierzchnie stają się wyjątkowo gładkie i jeszcze bardziej atrakcyjne pod względem wizualnym.

Share on facebook
Facebook

Ostatnie Wpisy